fbpx

Įspūdžiai iš Berlyno – kas tie saugaus vartojimo kambariai?

„Prieš atidarydami naują biurą, kviečiame aplinkinių namų gyventojus į atvirų durų dieną. Pasakome, kas mes esame, ką veiksime. Stengiamės viską paaiškinti, o tik tada atidaryti biurą. Kartais mums pasiseka, kartais turime gerokai pakovoti, kad įrodytume, kad turime būti ten, kur esame,“ – sako Berlyne saugaus vartojimų kambarius koordinuojančios organizacijos Fixpunkt atstovė.

Apie saugaus vartojimo kambarius sukurtas ne vienas mitas. Trumpai tariant, saugaus vartojimo kambariai yra erdvės, kuriose žmonės gali higieniškai vartoti psichoaktyviąsias medžiagas saugioje, jų neteisiančioje aplinkoje. Saugaus vartojimo kambariai padeda sumažinti sveikatos problemas, kylančias dėl probleminio narkotikų vartojimo, pagerinti narkotikus vartojančių asmenų galimybes naudotis socialinėmis, terapinėmis ir sveikatos priežiūros paslaugomis.

Šiek tiek nuotraukų iš apsilankymo viename jų:

Kiekviename mieste esančiame Fixpunkt biure per dieną apsilanko apie 80-130 klientų. Sudėtingiausias metas yra mėnesio pradžia, kuomet žmonės turi pinigų, tuomet formuojasi eilės. Vėliau eilės nyksta.
Nuotraukoje vaizduojamas kambarys, pritaikytas švirkščiamų medžiagų vartojimui. Šalia kambarys, kuriame vartotojai gali rūkyti – metamfetaminą, kreką, heroiną. Tiesa, marihuana ar hašišas į tokių medžiagų sąrašą neįeina. Nelaikoma, kad tai medžiagos, kurioms reikia saugių sąlygų.
Fixpunkte galima ne tik vartoti psichoaktyviąsias medžiagas, tačiau ir sušilti, išsimaudyti, išsiskalbti rūbus.
Prezervatyvai.. Biuruose taip pat galima pigiai įsigyti stiklinių ar metalinių pypkių.
Nuotraukoje vaizduojamas į nosį purškiamas naloksonas, kuriuo gaivinamas opioidų perdozavęs žmogus. Gerokai pigesnio, injekcinio naloksono biuruose nėra, kadangi pagal galiojančius Vokietijos įstatymus, jį išrašyti gali tik gydytojai. Perdozavimų pasitaiko vidutiniškai kartą per tris savaites.
Kiekvieną trečiadienį Fixpunkto savanoriai prie Kotterbusser stoties dalina maistą. Čia pat esančiame autobusiuke galima atiduoti panaudotus švirkštus ir gauti sterilių, gydytojas gali pertvarstyti žaizdas.

Fixpunte budi medikai. Tai padeda žmonėms, kurie neturi sveikatos draudimo ir negali apsilankyti pas gydytoją. Medikas tvarsto žaizdas, pataria, kaip tinkamai vartoti vaistus ir kt. Antradieniais ir ketvirtadieniais norintieji gali atlikti ŽIV ir hepatito testus, taip pat pasiskiepyti nuo hepatito A ir B.

Šiuo metu organizacija siekia užtikrinti narkotikų kokybės tikrinimo paslaugas, didinti naloksono prieinamumą, įrengti daugiau saugaus vartojimo kambarių, užtikrinti gydymo prienamumą migrantams, neturintiems sveikatos draudimo.
Perdozavusių žmonių dienos minėjimas.

Patiko? Skirkite šiek tiek laiko palaikyti mus Patreone!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.