fbpx

Nevyriausybinės organizacijos kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą dėl ULAC direktoriaus Sauliaus Čaplinsko nušalinimo nuo pareigų

Nevyriausybines organizacijos kreipesi į sveikatos apsaugos ministra

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius Saulius Čaplinskas buvo užfiksuotas bedėstantis neigiamą ir žeminantį požiūrį į pažeidžiamas žmonių grupes, kurių sveikatos apsauga turėtų rūpintis jo vadovaujama įstaiga. Tiek aukštas vadovaujamas pareigas užimančio žmogaus etiketas ir požiūris, tiek jo per 29-erius darbo metus pasiekti rezultatai* verčia abejoti S. Čaplinsko tinkamumu eiti jam paskirtas pareigas, todėl „Jauna banga“, kartu su organizacija „Resetas“ ir Lietuvos psichoaktyviųjų medžiagų vartotojų iniciatyvine grupe, inicijavo kreipimąsi į LR sveikatos apsaugos ministeriją prašydami nušalinti ULAC direktorių nuo einamų pareigų. Kreipimąsį palaiko apie 20 Lietuvoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų bei iniciatyvinių grupių. Visą kreipimosi tekstą rasite ČIA.

 

*Lietuva šiandien vis dar yra viena iš blogiausius rodiklius turinčių valstybių ŽIV prevencijos srityje: esame viena iš daugiausiai ŽIV plitimo atvejų per švirkščiamųjų narkotikų vartojimą fiksuojanti šalis ES (šaltinis – EMCDDA ataskaitos), taip pat „lyderiaujame“ itin žemu ŽIV infekcijos gydymą gaunančių asmenų skaičiumi (šaltinis – ECDC ataskaitos).

Patiko? Skirkite šiek tiek laiko palaikyti mus Patreone!

One Comment

  • Magicfloyd says:

    Čiaplinnskiui senoksai pensijon metas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.