Nevyriausybinės organizacijos kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą dėl ULAC direktoriaus Sauliaus Čaplinsko nušalinimo nuo pareigų

Nevyriausybines organizacijos kreipesi į sveikatos apsaugos ministra

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius Saulius Čaplinskas buvo užfiksuotas bedėstantis neigiamą ir žeminantį požiūrį į pažeidžiamas žmonių grupes, kurių sveikatos apsauga turėtų rūpintis jo vadovaujama įstaiga. Tiek aukštas vadovaujamas pareigas užimančio žmogaus etiketas ir požiūris, tiek jo per 29-erius darbo metus pasiekti rezultatai* verčia abejoti S. Čaplinsko tinkamumu eiti jam paskirtas pareigas, todėl „Jauna banga“, kartu su organizacija „Resetas“ ir Lietuvos psichoaktyviųjų medžiagų vartotojų iniciatyvine grupe, inicijavo kreipimąsi į LR sveikatos apsaugos ministeriją prašydami nušalinti ULAC direktorių nuo einamų pareigų. Kreipimąsį palaiko apie 20 Lietuvoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų bei iniciatyvinių grupių. Visą kreipimosi tekstą rasite ČIA.

 

*Lietuva šiandien vis dar yra viena iš blogiausius rodiklius turinčių valstybių ŽIV prevencijos srityje: esame viena iš daugiausiai ŽIV plitimo atvejų per švirkščiamųjų narkotikų vartojimą fiksuojanti šalis ES (šaltinis – EMCDDA ataskaitos), taip pat „lyderiaujame“ itin žemu ŽIV infekcijos gydymą gaunančių asmenų skaičiumi (šaltinis – ECDC ataskaitos).

Vienas Komentaras

  • Magicfloyd parašė:

    Čiaplinnskiui senoksai pensijon metas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.